CERTYFIKAT VLOG - Wkrocz w erę NON GMO z SGS Polska!


Szanowni Państwo!
            Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz w trosce o podnoszenie standardów
świadczonych przez nas usług, Laboratorium SGS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim
pragnie poinformować o uruchomieniu internetowego systemu dostępu do wyników przeprowadzanych
analiz.
            Dostęp do serwisu informacyjnego jest możliwy za pośrednictwem firmowej strony internetowej
https://sgsafl.pl po wybraniu zakładki „Laboratorium” a następnie z listy „Wyniki online” lub bezpośrednio
przez stronę Eko-Gate https://eko-gate.com.pl.
            W celu zapewnienia poufności Państwa danych oraz bezpieczeństwa korzystania z serwisu,
opracowaliśmy system dostępu wymagający uzyskania unikalnej dla każdego klienta nazwy użytkownika
oraz zdefiniowania hasła.
            Potrzebną do zalogowania nazwę użytkownika uzyskacie Państwo po odesłaniu na nasz adres
wypełnionego formularza, który wysyłamy wraz z niniejszym pismem. W formularzu tym określicie Państwo
osobę upoważnioną do otrzymania wymaganej nazwy użytkownika.
           Po otrzymaniu formularza wyślemy na adres mailowy upoważnionej osoby informacje o sposobie
utworzenia konta oraz zasadach korzystania z systemu. Osoba ta, w trakcie tworzenia konta, zostanie
poproszona między innymi o zdefiniowanie hasła dostępu, które będzie umożliwiało od tej pory logowanie
się, a tym samym korzystanie z systemu. W trosce o zachowanie poufności Państwa wyników prosimy dbać
o bezpieczeństwo hasła.

          Wszystkie informacje dotyczące korzystania z serwisu znajdziecie Państwo na naszej stronie
internetowej https://sgsafl.pl/ w sekcji „Wyniki on-line”. W razie problemów służy Państwu pomocą Dział
Obsługi Klienta 22 721 37 60 w.22.

 

POTENCJALNE ZAGROŻENIE - Mikrowłókna plastiku w wodach butelkowanych wiodących marek.

orig water bottles.jpg

Wg badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku we Fredoni 15 marca br. w 93% prób znaleziono potencjalnie szkodliwe mikrowłókna plastiku. Testy przeprowadzono na ponad 250 butelkach z 9 różnych krajów, których producentami są właściciele wiodących marek takich jak: Epura (PepsiCo), Dasani (Coca-Cola), Aqua (Danone) i Nestlé Pure Life oraz San Pellegrino (Nestlé). Średnio w 1l badanych wód wykryto 325 cząstek plastiku, niektóre o wielkości ludzkiego włosa.

SGS może wykryć obecność mikroplastycznych cząstek na poziomie mikrometrów. Jeśli chcesz mieć pewność, nie czekaj – wyślij zapytanie lub dzwoń!

Dział Sprzedaży
Aneta Sikorska
t +48 691 760 843
aneta.sikorska@sgs.com

Ewa Walczybok
t +48 691 767 670
ewa.walczybok@sgs.com

 


22.03.2018

W czasopiśmie Forum Mleczarskie Biznes numer 1/2018 ukazał się artykuł:


15.01.2018

Udział SGS Polska w Targach TSW 2018

W dniach 10-11 stycznia 2018 odbyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Ptak Warsaw Expo Nadarzyn. Na terenie targów bardzo wiele firm i instytucji wystawiło swoje stanowiska. SGS Polska Sp. z o.o. również wzięła udział w wydarzeniu. Na naszym stoisku byli obecni reprezentanci 3 działów: doświadczalnictwa polowego (FTS); laboratorium w Ożarowie Mazowieckim jak i certyfikacji, którzy udzielali odpowiedzi na liczne pytania zainteresowanych zwiedzających.  Podczas pierwszego dnia targów zostały rozdane nagrody im. prof. Pieniążka. Równolegle w czasie trwania wydarzenia odbywały się wykłady w salach konferencyjnych. Targi TSW są jedną z większych imprez branżowych odbywających się w naszym kraju. 

20180111_095918 strona.jpg

Campylobacter groźny jak Salmonella

Od 1 stycznia 2018 r rozpocznie obowiązywać unijne rozporządzenie dotyczące kontroli bakterii Campylobacter w łańcuchu produkcji mięsa drobiowego.

Nosicielami tej bakterii jest większość kurcząt, zakażone nią bywają produkty mięsne, mleko, woda i przetworzone produkty spożywcze. Tylko badanie w wyspecjalizowanym laboratorium pozwoli uniknąć dystrybucji produktów skażonych bakterią Campylobacter.

Campylobacter wcale nie jest odporną bakterią. Zabija go wysoka temperatura i obróbka cieplna, jego przetrwanie utrudnia też obecność tlenu. Dlaczego więc jest jednym z głównych powodów zatruć pokarmowych na całym świecie i staje się coraz groźniejszy i wszechobecny? I czemu kampylobakterioza jest obok salmonelli jedną z najostrzejszych chorób zakaźnych w Europie, a w samej Wielkiej Brytanii na wywołane przez nią zatrucia choruje rocznie pół miliona osób?

Długo nie można było tego zrozumieć. Aż w końcu okazało się, że bakterii Campylobacter pomaga „sok z kurczaka”. Wyciekające z kurczęcych tuszek substancje, ich pozostałości w fabrykach żywności czy kuchniach domowych, trzymają go przy życiu i są dla niego najlepszą ochroną. Odkryli to kilka lat temu naukowcy z Instytutu Badań nad Żywnością (IFR) we współpracy z Radą Badawczą Biotechnologii i Nauk Biologicznych i zakładami przemysłowymi. Ustalono, że Campylobacter w połączeniu z kurczęcymi płynami tworzy strukturę chroniącą bakterie przed środowiskiem zewnętrznym zwaną biofilmem. To właśnie on formuje specjalną warstwę śluzu, która potrafi ochronić nawet przed środkami dezynfekcyjnymi i zwalczającymi drobnoustroje. A bogate substancje odżywcze zawarte w „soku z kurczaka” ułatwiają bakteriom rozwój.

Naturalnym miejscem, które zasiedla ta bakteria, jest przewód pokarmowy kurcząt. Ocenia się, że trzy na cztery osobniki są jej nosicielami. Od kurcząt się zaczyna. Bakteria trafia następnie do innych mięs, mleka, wody, a potem przetworzonych produktów spożywczych. Nie zawsze uda się ją wyeliminować.

Naukowcy wzywają więc do dokładnego czyszczenia powierzchni do przygotowania żywności. A jednak kontakt z Campylobacter wydaje się nieunikniony. Dlatego tak ważne są profesjonalne badania.

Wymagają one zaawansowanej technologii, nowoczesnych laboratoriów, wciąż uaktualnianej wiedzy i doświadczenia specjalistów. Tylko dzięki nim można zyskać pewność, że dostarczy się na rynek produkty całkowicie bezpieczne.

Profesjonalne badanie przeprowadzone w laboratorium SGS Polska, pozwoli uniknąć dystrybucji produktów skażonych Campylobacter.

KONTAKT:
t +48 22 721 37 60
afl.pl.laboratorium@sgs.com

 


01.12.2017

KONTROLA JAKOŚCI DOŚWIADCZEŃ POLOWYCH PROWADZONYCH W INDONEZJI

W listopadzie nasz personel Zapewnienia Jakości doświadczeń polowych prowadzonych zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej został zaproszony do inspekcji doświadczeń naszych kolegów z brytyjskiej filii SGS UK. Współpraca ta zaowocowała wspólną wyprawą do Indonezji, gdzie jest prowadzony szeroko zakrojony projekt badawczy badający ryzyko operatora, który za pomocą opryskiwacza plecakowego aplikuje środki ochrony roślin na swoje uprawy. Doświadczenie zostało przeprowadzone w uprawie kukurydzy, która zaraz za ryżem, stanowi dużą część upraw w tym kraju. Próbami były, obok próbek cieczy roboczej, fragmenty odzieży operatora, zarówno z ubrania zewnętrznego jak i z warstwy znajdującej się przy ciele.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego interesującego wydarzenia. 


 

Konferencja FUELS' ZOOM 2017

W dniach 3-4 października 2017 r. w Krakowie Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy wraz z CEC Polska – Stowarzyszenie Współpracy Przemysłu Naftowego i Samochodowego zorganizowali VIII edycję Konferencji Naukowo-Technicznej FUELS' ZOOM 2017 pt. „Biowęglowodory i inne paliwa alternatywne a przyszłość paliw ciekłych".
SGS Polska był Złotym Sponsorem wydarzenia. Tegoroczne spotkanie poświęcone było zagadnieniom jakości paliw w kontekście zwiększającego się wykorzystania biowęglowodorów oraz innych paliw alternatywnych. Program Konferencji uwzględniał wszystkie istotne zagadnienia technologiczne i prawne związane z produkcją i stosowaniem biowęglowodorów oraz innych paliw alternatywnych. Szczególna uwaga poświęcona została certyfikacji, m.in. w systemie KZR INiG i jej wpływom na rynek paliw. Branża AFL również miała możliwość wystąpienia wśród prelegentów opowiadając o Certyfikacji KZR widzianej z perspektywy auditorów.


 

Konferencja Fitopatologiczna

W dniach 13-15 września na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się konferencja naukowa ‘Dziś i jutro fitopatologii’, której jednym ze sponsorów była SGS Polska Sp. z o.o. Po sesji plenarnej uczestnicy konferencji mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch sekcjach: wirusologia roślinna lub ochrona roślin przed patogenami.  W przerwie między wykładami dostępna była galeria posterowa, w której SGS Polska miała możliwość zaprezentować wyniki swoich badań z zakresu ‘Charakterystyki izolatów Rhizoctonia solani pochodzących z bulw ziemniaka (Solanum tuberosum).’

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko reklamowe działu FTS, gdzie uczestnicy konferencji mogli zasięgnąć informacji o zakresie działalności firmy oraz oferowanych usług.


 

Terrestial Field Dissipation Study

Z wielką satysfakcją informujemy, że w dniu 8 września rozpoczęliśmy nasze pierwsze w SGS Polska Sp. z o.o. doświadczenie polowe mające na celu zbadanie zachowania się substancji czynnej w glebie. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia i zachęcamy do obejrzenia.

W celu zarejestrowania środka ochrony roślin na terytorium Polski należy przedstawić badania dokumentujące jego losy i zachowanie w środowisku (sekcja 7). Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku posiadamy, jako pierwsi w Polsce (!) w naszej ofercie nową usługę - prowadzenie badań rozkładu substancji czynnych w glebie (Terrestial Field Dissipation Studies) zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP). Najnowszej generacji sprzęt Geo-tool pozwala nam na pobór prób gleby z głębokości do 1m. Oferujemy możliwość poboru prób z mniejszych głębokości jak 10 cm, 30 cm lub 50 cm w zależności od wymagań klienta. Dysponujemy szerokim wyborem lokalizacji do doświadczeń stąd też mamy możliwość dobrania odpowiedniego dla Państwa oczekiwań rodzaju gleby.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!


 

 

W kwietniowym numerze miesięcznika ‘FARMER’ ukazał się artykuł na temat badań prowadzonych przez SGS we współpracy z Hodowlą Ziemniaka Zamarte (Grupa IHAR). Badania dotyczyły fitotoksyczności występującej w uprawach ziemniaka po zastosowaniu środków ochrony roślin. Do doświadczeń wykorzystano bezzałogowe statki powietrzne czyli drony. Serdecznie zapraszamy do lektury!